Preferencyjne poręczenia kredytów i pożyczek dla sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z obszaru woj. śląskiego.
Strefa doradców Email: Hasło: Rejestracja

AKTUALNOŚCI - Konferencja PRAWO DO PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 2 - Katowice, 23.05.2019 r.

2019-05-16
Konferencja PRAWO DO PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 2 - Katowice, 23.05.2019 r.
Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji PRAWO DO PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 2 organizowanej przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii i Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Konferencja odbędzie się w dniu 23.05.2019 r.

MPiT i PARP ruszają z drugą edycją konferencji dla przedsiębiorców nt. probiznesowych zmian w prawie

20 spotkań z przedsiębiorcami w większych miastach całej Polski na temat probiznesowych zmian w prawie, organizują w maju i czerwcu Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii i Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. 23 maja 2019 r. w godz. 10:30 - 14:00 konferencja odbędzie się w Katowicach w Muzeum Hutnictwa Cynku Walcowania przy ul. 11 Listopada 50.

Podczas tych spotkań przedsiębiorcy będą mogli się dowiedzieć jak skorzystać z rozwiązań wprowadzonych przez Konstytucję Biznesu, Pakiet MŚP, Mały ZUS, ustawę o zarządzie sukcesyjnym i wiele innych zmian dla firm, które weszły w życie w ostatnim czasie. To już druga edycja cyklu konferencji  dla przedsiębiorców „Prawo do przedsiębiorczości – małe firmy, wielkie zmiany”.

Spotkania będą dla przedsiębiorców okazją do tego, by dowiedzieć się, jakie gwarancje daje im Konstytucja Biznesu, czy jakie uprawnienia przysługują im podczas kontroli. Osoby przymierzające się do założenia firmy usłyszą, z jakich ulg i uprawnień mogą skorzystać, a drobni przedsiębiorcy poznają zasady korzystania z Małego ZUS-u. Podczas spotkań przybliżymy, co oferuje Punkt Informacji Przedsiębiorcy oraz pokażemy, jakie sprawy można załatwić online w CEiDG, a także, jak sprawdzić wiarygodność płatniczą kontrahenta czy przyspieszyć załatwienie swojej sprawy w urzędzie.

W trakcie konferencji omówimy również praktyczne ułatwienia wprowadzone w Pakiecie MŚP, korzyści płynące ze skrócenia okresu przechowywania i elektronizacji akt pracowniczych, podkreślimy jak duże znaczenie ma uregulowanie kwestii sukcesji w firmach. Krok po kroku opowiemy również o zasadach funkcjonowania Pracowniczych Planów Kapitałowych. 

Partnerami strategicznymi tegorocznego cyklu są Bank Gospodarstwa Krajowego i PKO Bank Polski. Patronat medialny nad akcją objęło Polskie Radio. W akcję zaangażowały się również: Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwo Finansów, Krajowa Administracja Skarbowa, Urząd Zamówień Publicznych, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Polski Fundusz Rozwoju, Agencja Rozwoju Przemysłu.

Szczegółowy harmonogram spotkań oraz informacje na temat konferencji i zmian dla firm można znaleźć na stronie: www.prawodoprzedsiebiorczosci.parp.gov.pl

Na stronie znajduje się też formularz zgłoszeniowy, który trzeba wypełnić, żeby wziąć udział w konferencji w dogodnym dla siebie terminie i miejscu.powrót
Podane dane są nieprawidłowe

E-mail:
Hasło: